Nasze Małe Mistrzostwa Myślibórz 2012

Na Stadionie Miejskim w My­śliborzu rozegrano ogólnopolski turniej piłkarski „Nasze Małe Mistrzostwa Myślibórz 2012". Zwyciężyła Rosja, czyli ekipa Centrum Kształcenia i Wy­chowania OHP Rów/Trzcińsko Zdrój. Gospodarze z Renie, któ­rzy występowali w zawodach pod szyldem Polski, choć wygrali na inaugurację z Grecją, nie zdołali wyjść z grupy. Zawody skierowane były do dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych (domy dziecka, młodzieżowe ośrodki wychowawcze, pogotowia opiekuńcze, świetlice środowiskowe) z całego kraju. Najlepszą drużyną okazała się Rosja, której opiekunem jest Rafał Bakalarz. W jej składzie zagrali: Krzysztof Kręplewski, Krzysztof Rozpacz, Andrzej Młynarczak, Mariusz Kozłowski, Bartłomiej Ziętek, Engin Kostusik, Łukasz Kamiński, Kamil Karbowski, Ma­teusz Pawluk, Bartłomiej Szczota. W finale zwyciężyła Anglię 3:0, czyli reprezentację ośrodka ze Strzelna. W meczu o trzecie miej­sce, który był wewnętrzną sprawą zespołów utworzonych z uczniów z Myśliborza, Czechy pokonały 2:1 po dogrywce Włochy. - Tegoroczna edycja nawią­zywała do odbywających się na terenie naszego kraju mistrzostw Europy w piłce nożnej. Stąd 16 ekip, którym drogą losowania przy­dzieliliśmy nazwy reprezentacji uczestniczących w prawdziwym Euro 2012 - mówił Tomasz Kozłowski z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Renicach, po­mysłodawca i organizator imprezy. Najlepszy zawodnikiem turnieju wybrano Huberta Kłoka (MOW Polanów), najlepszym bramkarzem - Pawła Horniaka (Gimnazjum Myślibórz), zaś królem strzelców zawodów został Tomasz Gancarz (Dom Dziecka Świebodzin).